Nasza-Klasa: ruszył konkurs dla najmłodszych

Edukacja najmłodszych dotycząca zagrożeń w sieci zagościła na stałe w zakładce "Bezpieczeństwo" portalu nasza-klasa.pl. Teraz serwis chce edukować najmłodszych przez zabawę.

Przewodnikami po sekcji dla najmłodszych zakładki "Bezpieczeństwo" są Superbohaterowie NK. Mieszkają oni w w Krainie Bezpieczeństwa Naszej-klasy i ostrzegają dzieci przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Hasło przewodnie ich misji brzmi: "Żeby Internet był bezpieczny". Internauci do 16 roku życia są proszeni o przesyłanie pomysłów na imiona dla Superbohatera i Superbohaterki. Serwis czeka na zgłoszenia do 10 stycznia. Do wygrania są gry komputerowe, iPod i pendrive od NK.

"Zachęcamy najmłodszych do poznawania wiedzy o zagrożeniach w internecie i sposobach przeciwdziałania im. Konkursy to jeden ze sposobów, na przystępne propagowanie idei bezpieczeństwa. Plebiscyt na plakat ilustrujący hasło "Żeby internet był bezpieczny" cieszył się bardzo dużą popularnością. Mamy nadzieję, że tym razem również tak będzie" - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Nasza-Klasa: ruszył konkurs dla najmłodszych