Nasza-Klasa: kolejny oszust w rękach policji

Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu poinformowała o zatrzymaniu kolejnego oszusta popełniającego przestępstwo za pośrednictwem najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce.

Zatrzymanie internetowego oszusta jest efektem współpracy policjantów wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z KWP z siedzibą w Radomiu i funkcjonariuszy z Ciechanowa oraz Działu Bezpieczeństwa portalu Nasza-Klasa.pl.

Jak wynika z ustaleń, mieszkaniec Ciechanowa w serwisie Nasza-Klasa.pl założył profil o nazwie zbliżonej do znanego producenta oprogramowania antywirusowego, a następnie przy wykorzystaniu tego profilu rozsyłał wiadomości do użytkowników portalu.

W treści wiadomości znajdowała się informacja o wygraniu nagrody rzeczowej. Dla potwierdzenia danych osobowych należało wysłać sms pod wskazany numer, a następnie odesłać otrzymany kod aktywacji. Osoby, które wysłały wiadomość tekstową w celu potwierdzenia danych do konkursu, mimo zapłaty za sms nie otrzymywały wygranej. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli komputer, płyty CD/DVD oraz pamięci zewnętrzne.

Podczas przesłuchania spamer swoją działalność tłumaczył jako dowcip.

We wrześniu informowaliśmy o innych zatrzymaniach związanych z dokonywaniem internetowych przestępstw w społecznościowym portalu Nasza-Klasa.pl, a także o szacunkowej wysokości strat, jakie w związku z tym ponosić mogą jego właściciele.

Źródło: http://www.kwp.radom.pl