Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Następca Billa Gatesa odchodzi z Microsoftu

Ray Ozzie odchodzi ze stanowiska głównego architekta oprogramowania, jakie od 2006 r. zajmował w Microsofcie.

O zmianie poinformował Steve Ballmer, prezes zarządu Microsoftu, w notce opublikowanej na stronie firmy.

Ballmer nie sprecyzował, kiedy konkretnie Ozzie zakończy współpracę z koncernem. Wygląda na to, że potrwa ona jeszcze przez pewien czas - wymagać tego będzie reorganizacja pracy w działach i projektach podlegających Ozziemu. W okresie przejściowym ma on skoncentrować się "na szerszym segmencie rozrywki, w którym Microsoft poczynił liczne inwestycje" - czytamy w oświadczeniu Ballmera.

CEO Microsoftu wysoko ocenił pracę Ozziego, zaznaczając jednocześnie, że nie ma planów powołania na to stanowisko kogoś innego.

Ozzie urodził się 20 listopada 1955 r. - w tym samym roku co Bill Gates (oraz Steve Jobs). Dorastał w Park Ridge w stanie Illinois (USA). W 1979 r. ukończył uniwersytet stanowy z tytułem magistra informatyki.

Po studiach znalazł zatrudnienie w firmie Data General Corporation, skąd przeszedł do Software Arts - gdzie współpracował przy tworzeniu arkusza VisiCalc. Wkrótce potem trafił do spółki Lotus Development, aby pomóc przy tworzeniu pakietu biurowego Lotus Symphony.

W 1984 odszedł z firmy i założył Iris Associates, spółkę która opracowała sprzedawany później przez Lotusa produkt o nazwie Lotus Notes (Iris została przejęta przez Lotusa w 1994 r., a rok później Lotusa kupił IBM).

Ozzie pracował tam przez kilka lat, po czym odszedł by założyć kolejną spółkę - Groove Networks (przejętą w 2005 r. przez Microsoft). Objął wtedy posadę jednego z trzech dyrektorów technicznych firmy z Redmond.

15 czerwca 2006 r. przejął po Billu Gatesie stanowisko głównego architekta oprogramowania w Microsofcie.