Naspers Ltd nabędzie pakiet większościowy Gadu-Gadu S.A.

Firma Naspers Ltd ogłosiła dzisiaj publicznie zamiar kupna 100% udziałów spółki Gadu-Gadu S.A. poprzez zależne od siebie spółki Myriad International Holdings B.V. i MIH Poland Holdings B.V.

Warsaw Equity Holding Sp. z o.o.,większościowy akcjonariusz spółki Gadu-Gadu S.A., posiadający 55,05% akcji, zdecydował się sprzedać swoje udziały firmie Naspers Ltd, dzięki czemu nowy akcjonariusz nabędzie pakiet kontrolny akcji Gadu-Gadu S.A.

- Gadu-Gadu to jedna z najlepszych inwestycji, jakie rozwijaliśmy w funduszu. Po ponad siedmiu latach uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany w portfelu zarządzanych przez nas spółek- mówi Mariusz Banaszuk, Prezes Zarządu Warsaw Equity Holding Sp. z o.o.

Naspers jest globalną korporacją działającą na światowym rynku mediów i internetu, notowaną na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Gadu-Gadu S.A. będzie pierwszą inwestycją Naspers w Polsce. Naspers planuje objąć wszystkie akcje spółki do 13 grudnia 2007 roku.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, dzięki pozyskaniu międzynarodowego inwestora branżowego, Gadu-Gadu liczy na wsparcie nie tylko przy rodzimych projektach, ale przede wszystkim przy rozpoczętej już ekspansji Gadu-Gadu na rynki zagraniczne.