Narzędzie Opera Dragonfly udostępnione w wersji finalnej

Firma Opera Software udostępniła finalną wersję modułu Dragonfly. Uruchom Operę i sprawdź na własne oczy, czy faktycznie "pomaga on uczynić tworzenie stron internetowych szybszym i prostszym".

Opera Dragonfly to zestaw narzędzi deweloperskich dostępnych z poziomu przeglądarki Opera, który stanowi konkurencję dla rozszerzenia Firebug do Firefoksa. Po sześciu tygodniach w fazie beta udostępniony on właśnie został w wersji finalnej.

Moduł dysponuje m.in. takimi narzędziami jak Inspektor DOM (umożliwia analizę i edycję dokumentu na żywo) i debugger javascriptowy (pomaga dokładnie zanalizować kod). Oferuje ponadto zestaw narzędzi ułatwiających tworzenie stron pod Internet mobilny (pozwala np. na debugowanie stron z Opery Mobile) i bardzo precyzyjne łączenie kolorów (można je przechowywać na palecie na wypadek kolejnego użycia) oraz umożliwia zmianę czcionek/stylów i debugowanie SVG.

Co ważne, nie musimy się też martwić o aktualizację modułu Dragonfly, mając ponadto pewność, że będzie on zawsze kompatybilny z wersją Opery, której używamy.

Obszerny przewodnik po deweloperskim dodatku Dragonfly znajdziecie pod tym adresem. Miłej lektury!