Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Napster w rękach Roxio

Firma Roxio została właścicielem legendarnego, aczkolwiek już nie działającego serwisu Napster. Niemiecki producent oprogramowania przejął Napstera za 5,3 mln USD.

Roxio, znany głównie z produkcji programów do nagrywania płyt CD takich jak WinOnCD, przejął prawa do nazwy i logo Napstera, domenę oraz przede wszystkim zaplecze pioniera usług peer-to-peer. Zgodnie z postanowieniem sądu w Delaware, który zadecydował ostatecznie o bankructwie Napstera, Roxio nie przejął zobowiązań wynikających z rozstrzygnięć spraw sądowych.

Nowy właściciel Napstera nie ujawnił na razie, jakie plany wiąże z tą inwestycją. Mają oen zostać podane do wiadomości w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami przedstawicieli Roxio, przejęcie Napstera ma pozwolić firmie na zwiększenie jej roli na rynku mediów cyfrowych i poszerzenie swojej oferty.