Napster - europejska ofensywa

Firma Roxio, właściciel serwisu Napster, zatrudniła Leanne Sharman, byłą wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu serwisu MP3.com. Nie sprecyzowano na razie, za co dokładnie będzie ona odpowiedzialna, jednak zdaniem ekspertów, zatrudnienie świetnie znającej europejskie realia Sharman, może świadczyć o tym, że Napster planuje rozpocząć działalność na Starym Kontynencie.

Usługi serwisu Napster - czyli przede wszystkim możliwość odpłatnego pobierania plików muzycznych - dostępne są na razie jedynie dla mieszkańców USA. Władze Napstera na razie nie wyjawiły planów, związanych z zatrudnieniem Leanne Sharman, rzecznik firmy stwierdził jedynie, że zatrudnienie jej jest "odpowiedzią na ogromne zainteresowanie Napsterem w Europie". Nie wiadomo na razie, kiedy Napster miałby zostać udostępniony w Europie.

Przypomnijmy - działający dziś Napster to internetowy sklep muzyczny, sprzedający zarówno pojedyncze pliki audio (po 99 centów), jak i pełne albumy (po 9,99 USD). Serwis przejął nazwę po legendarnym serwisie P2P, który, z powodu fali pozwów ze strony wytwórni muzycznych, zbankrutował w czerwcu 2002 r.