Napster bije rekordy

Opublikowano już pierwsze wyniki oglądalności serwisu Napster, który ponownie wystartował w Sieci 29 października. W dniu otwarcia na witrynie było naprawdę tłoczno – wskazała firma Hitwise po dokonaniu pomiarów ruchu internetowego.

W dniu oficjalnego otwarcia liczba odwiedzających serwis wzrosła o 579%. Napster stał się trzecim najbardziej popularnym miejscem w Sieci, skąd internauci mogą pobrać muzykę.

Jak wynika z badań Hitwise, 36% odwiedzających serwis odnalazło jego adres za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych oraz katalogów. 12% ruchu pochodziło z Yahoo!, a 6% z Google. Spora grupa użytkowników weszła na stronę Napstera, korzystając z odnośnika, który znalazł się w doniesieniach w internetowych serwisach prasowych (10,4% internautów). Jeszcze większa ilość użytkowników, bo 13% została zachęcona odwiedzeniem witryny po przeczytaniu wiadomości, która przyszła za pośrednictwem serwisów pocztowych (8% od Yahoo! Mail i 4% z Hotmaila).

W ubiegłym tygodniu Napster pobił pod względem popularności iTunes, serwis muzyczny, który już zaskarbił sobie szacunek i uznanie internautów. Napster okazał się częściej odwiedzany od witryn MusicMatch oraz BuyMusic. Jedynie MP3.com oraz KaZaA okazały się nie do pobicia – podała firma Hitwise.

Więcej informacji:

http://www.hitwise.com