Napster + Ericsson = muzyka w telefonie

Firmy Napster i Ericsson zamierzają połączyć swoje siły i stworzyć serwis oferujący możliwość pobierania muzyki na zasadach podobnych do iTunes Music Store Apple'a - z tym, że przeznaczony dla użytkowników telefonów komórkowych.

Firmy zapowiedziały, że łącząc swoje doświadczenia z katalogiem muzyki cyfrowej mają zamiar stworzyć nowy serwis z możliwością miesięcznej subskrybcji. Będzie on oferowany sieciom komórkowym już w przyszłym roku. Firmy zamierzają konkurować na szybko rosnącym rynku muzyki dla urządzeń mobilnych.

Już dziś wielu operatorów komórkowych oferuje podobne serwisy, a ich liczba stale rośnie. Sam Napster udostępniał już częściowo swój serwis muzyczny kilku amerykańskim operatorom - firma stworzyła też oddzielny serwis, udostępniający dzwonki do telefonów komórkowych.

Wspólnikom pozostanie jedynie przekonać operatorów, że ich sposób zintegrowania serwisów on-line z aparatami komórkowymi jest lepszy niż u konkurencji. Tutaj pomóc Napsterowi może właśnie Ericsson, od dawna obecny na rynku telefonów komórkowych.

Więcej informacji