Największy wzrost popularności witryn multimedialnych

Liczba użytkowników internetu na całym świecie była w 2006 roku o 10% większa niż w roku poprzednim, wynika z analiz przeprowadzonych przez comScore. Dziewięcioprocentowy wzrost zanotowała kategoria "wyszukiwanie i nawigacja", która obejmuje trzy największe światowe witryny. Najwięcej w tej kategorii, 13 %, zyskało Google, witryny firmy znajdują się na drugim miejscu najczęściej odwiedzanych. Na pierwszym miejscu są serwisy Microsoftu, które zanotowały w roku 2006, pięcioprocentowy wzrost. Największy, 37% wzrost odnotowały witryny multimedialne.

Takie samo tempo wzrostu, co Microsoft miały serwisy należące do Yahoo, którego witryny znajdują się na trzeciej pozycji.

Za wzrost popularności Google odpowiada nie tylko wyszukiwarka, ale także takie usługi jak poczta Gmail (71% wzrostu), czy Google Maps (62% wzrostu).

Najwięcej, 37% w ciągu roku, zyskały witryny zaklasyfikowane do kategorii multimedia. Kolejne są społeczności (33% wzrost), informacje/newsy (15% wzrost) oraz gry (14% więcej).

Jak podaje comScore, na tak duży wzrost popularności witryn zaklasyfikowanych jako multimedia, wpływ miał serwis YouTube, który zanotował aż 1972% wzrost i miał w grudniu 120 mln unikalnych użytkowników. Za wzrost kategorii Społeczności odpowiadały głównie witryny MySpace, (153% wzrost w ciągu roku 2006), oraz Blogger (90% wzrost).

Największy wzrost popularności witryn multimedialnych