Najwięcej zdjęć wcale nie na Facebooku

To, że Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem, na którym użytkownicy wymieniają się zdjęciami, nie znaczy wcale, że jest tam najwięcej zdjęć. Jak podaje TechCrunch, największą ilość obrazów przechowuje serwis ImageShack - ma ich aż 20 mld. Facebook zaś, mimo iż dużo większy, zajmuje pod tym względem drugie miejsce.

W październiku zeszłego roku Facebook podał do wiadomości, że na serwisie znaleźć można aż 10 mld unikalnych obrazków. W br. jest ich już 15 mld i jak twierdzą przedstawiciele Facebooka, liczba ta szybko się zwiększa. Pod koniec tego roku Facebook powinien dogonić dotychczasowego lidera pod względem ilości zdjęć - ImageShack.

Co interesujące, Facebook utrzymuje aż cztery kopie każdego obrazka (w różnych rozmiarach). Dlatego po zsumowaniu wszystkich ilustracji otrzymujemy liczbę równą 60 mld. Jeszcze w 2008 r. użytkownicy wgrywali co dzień na serwis społecznościowy od 2 do 3 terabajtów zdjęć.

Na trzecim miejscu pod względem liczby zdjęć znajduje się należący do News Corp's PhotoBucket (7.2 mld zdjęć). Zaraz za nim uplasował się należący do Yahoo Flickr (3,4 mld zdjęć).

Jak wynika z danych comScore, największym serwisem spośród wymienionych jest bezsprzecznie Facebook, który miesięcznie odwiedzany jest przez 161 mln użytkowników (unique visitors). Daleko za nim (ale także na silnej pozycji) znajduje się Flicker z 76,5 mln użytkowników. ImageShack zajmuje piąte, po Photobucket i Picasa, miejsce z 33,2 mln użytkowników.

Żródło: Techcrunch