Najnowszy odcinek "7 dni z IDG.pl" już do obejrzenia

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Dożyliśmy wydawałoby się niemożliwego. Microsoft i Novell ogłosiły plany szerokiej współpracy dotyczącej Windows i Linuksa. Systemy operacyjne obu korporacji mają ze sobą lepiej współpracować, dzięki czemu użytkownicy będą mieli dużo większą niż dotychczas elastyczność podczas wyboru platformy software'owej.

Sony, osłabiony dość mocno po sprawie wadliwych baterii, montowanych w laptopach pragnie szybko odbić się od dna. Pomóc ma mu w tym nowa linia notebooków z serii Vaio Business, która zadebiutuje w grudniu.

Informowaliśmy już was na łamach IDG, o sporze jaki się rozgrywał między producentami oprogramowania odpowiedzialnego za bezpieczeństwo a koncernem Microsoft. Na konferencji Symatec Vision do zaistniałej sytuacji ustosunkował się dyrektor generalny Symanteca.

Znamy już oficjalną datę wydania nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Firma datę udostępniania najnowszych wersji Windows i MS Office klientom biznesowym. Nastąpi to pod koniec listopada.

Już od dziś kupować można oficjalnie xboxa 360 w Polsce. Z tej okazji przyjrzymy się jednej z najbardziej oczekiwanych na tę konsolę gier tego roku czyli Gears of War.