Najnowszy odcinek 7 dni z IDG.pl

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Tydzień temu informowaliśmy was jakoby do klientów biznesowych Vista miała trafić pod koniec listopada. Dla większości z was dużo bardziej interesująca jest zapewne data, następca Windowsa XP trafi na sklepowe półki.

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn spotkał się we środę z Kevinem Turnerem, dyrektorem ds. operacyjnych Microsoftu. Tematem spotkania było podsumowanie działań producenta od czasu wizyty Billa Gatesa w Polsce, poszerzenie zakresu dostępu do kodu źródłowego stosowanych w administracji produktów MS oraz projekt powołania Centrum Otwartych Rozwiązań dla e-administracji.

Według najnowszego raportu na temat zagrożeń pochodzących z Internetu, opublikowanego wczoraj przez firmę Symantec, użytkownicy indywidualni - z uwagi na rzadsze stosowanie środków bezpieczeństwa - coraz częściej stają się obiektami ataków, mających na celu kradzież danych, a także ofiarami oszustw i innych przestępstw o charakterze finansowym.

Już jutro, czyli 11 listopada Polacy obchodzić będą Święto niepodległości. Dla wszystkich amatorów gier video, będzie to okazja do zgoła innego świętowania. Do sprzedaży trafia, póki co na rynek Japoński, długo oczekwiana konsola PlayStation 3.

We wtorek 7 listopada w warszawskim klubie Platinium Nokia zaprezentowała nowy telefon z serii XpressMusic - model 5300.

3 listopada, w warszawskim PKiN, otwarte zostało Eksploratorium Discovery - wystawa, dzięki której można się przekonać, jak działają otaczające nas procesy fizyczne.