Najnowsze video Madonny tylko w Sieci

Singiel piosenkarki, zakazany w MTV i VH1, będzie przyciągał surfujących po Internecie wielbicieli gwiazdy na strony serwisu muzycznego AOL TW.

W klipie do nowej piosenki "What It Feels Like for a Girl" Madonna gra podstarzałą kobietę podczas złodziejsko - niszczycielskiego rajdu. Po tym jak największe telewizyjne stacje muzyczne odmówiły emisji klipu, wytwórnia Warner Bros. Records udostępniła prawa do jego odtwarzania na AOL Music Channel, gdzie można go na zamówienie oglądać od czwartku w nocy. Prawdopodobnie wkrótce video trafi także na inne serwisy muzyczne - RealNetworks czy Launch.com.

„ - Zadaniem wytwórni jest zapewnienie naszemu klipowi oglądalności. Jeśli więc nie przekonała telewizji, musiała znaleźć inny sposób jego rozpowszechniania” - stwierdziła rzeczniczka Madonny.

Nieprzypadkowo oczywiście, jako pierwszy w Internecie nowe video będzie prezentował serwis muzyczny należący AOL. Trudno za to na razie ocenić na ile uzasadniona była decyzja stacji muzycznych. Na pewno oznacza ona dobre wieści dla AOL, którego serwis muzyczny fani Madonny oblegają od środy. Jego przedstawiciele nie ujawniają dotychczas wyników ruchu na swoich stronach, nie podadzą też liczby wywołań utworu aż do końca promocji singla. Można spodziewać się zainteresowania o skali porównywalnej z tym, jakie towarzyszyło transmisji przez portal MSN.co.uk koncertu Madonny w grudniu ub.r. Na portalu zalogowało się wówczas 9 milionów widzów.