Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Najlepsze dni na komercyjne listy

Poniedziałek uznawany był zazwyczaj za najlepszy dzień na wysyłanie komercyjnych wiadomości pocztą elektroniczną, jednak nowe badanie pokazuje, że każdy dzień jest na to równie dobry - wynika z danych eMarketera.

W ubiegłym roku dwa różne badania, wykonane przez firmy Return Path i eROI wykazały, że poniedziałek jest najlepszym dniem na wysyłanie komercyjnych wiadomości e-mail. Ich skuteczność była powyżej średniej. Natomiast listy elektroniczne wysyłane w piątki miały skuteczność nieco poniżej średniej, najgorzej wypadały informacje wysyłane w soboty i niedziele i to nie tylko pod kątem skuteczności dostarczenia, ale również odsetka wiadomości otwieranych.

Jednak najnowszy raport ExactTarget pokazuje, że nie ma "najlepszego dnia" na wysyłanie komercyjnych wiadomości e-mail. 97% wiadomości będących częścią kampanii marketingowych wysyłanych jest od poniedziałku do piątku, szczyt następuje w środę.

Według autorów raportu ExactTarget, najlepszy dzień na otwieranie wiadomości, wcale nie oznacza zwiększonej liczby kliknięć w załączone linki i autorzy kampanii powinni brać tę różnicę pod uwagę. Maksymalizacja odsetka otwierania listów elektronicznych jest istotna przy promocji marki, natomiast klikalność ma znaczenie, jeśli celem jest pozyskanie nowych klientów.