Najgorsze strony internetowe 2008 r.

Do końca stycznia 2009 r. trwa głosowanie na najgorszą stroną WWW w polskim Internecie. Inspiratorem rankingu są członkowie projektu edukacyjnego ZłaStrona.org. W pięciu kategoriach konkursowych: najgorsza wydajność, najgorsza użyteczność, najgorsza dostępność, najgorsza strona opłacana z podatków oraz nominacje internautów zostaną przyznane tytuły najgorszych polskich stron internetowych 2008 r.

Projekt ZłaStrona.org to - jak informują jego przedstawiciele - "powstały z końcem roku 2007, otwarty, edukacyjny projekt internetowy. Uczy jak unikać użytecznościowych i funkcjonalnych błędów współczesnego Internetu. Opisany w przystępny sposób interfejs zlastrona.org skierowany jest do młodych projektantów i administratorów stron WWW. Pokazując najgorsze praktyki pomaga im wyeliminować błędy."

Bieżąca, druga już edycja rankingu, wprowadza nieco zmodyfikowane zasady wyboru - decyzję o przyznaniu niezbyt zaszczytnych tytułów "złej strony roku" podejmują użytkownicy w głosowaniu online, a nie (jak przed rokiem) jury złożone z członków projektu. W porównaniu z pierwszym wydaniem akcji dodano też dwie nowe kategorie: najgorsza strona opłacana z podatków oraz nominacje Internautów.

Wśród nominowanych serwisów znalazły się strony znanych firm i instytucji, m.in. Orange, mBank, UPC, ING czy PolBank. Autorzy konkursu przyznają, że sektor bankowy ma w tym roku wyjątkowo silną reprezentację.

Więcej informacji, w tym opisy wszystkich serwisów kandydujących do miana najgorszych stron polskiego Internetu wraz z uzasadnieniami - ZłaStrona Festiwal 2008.

Chętni do wzięcia udziału w głosowaniu mogą to uczynić do końca stycznia br. Formularz do głosowania dostępny jest tutaj. Wyniki głosowania zostaną opublikowane w lutym br.