Najdroższy sex na świecie

Zadłużona spółka Escom sprzedała domenę sex.com za 13 milionów dolarów. Aukcję poprowadziła znana z handlu domenami firma Sedo, a najwyższą cenę wylicytowała spółka Clover Holdings.

Domena SEX.com sprzedana za 13 mln dolarów.

Więcej informacji:

O sprzedaży domeny głośno było już od marca, gdy sex.com kilkakrotnie pojawiał się i znikał w różnych serwisach aukcyjnych. Jedna rzecz była pewna - Escom zbankrutował i musi pozbyć się domeny, by opłacić wierzycieli.

Wybór na pośrednika firmy Sedo nie był zaskoczeniem. To sprawdzona marka w domenowym biznesie. W aukcji domeny udział wzięło 12 licytujących. Ostatecznie, za kwotę 13 mln dolarów, sex.com został sprzedany spółce Clover Holdings - mało znanej firmie z siedzibą na Karaibach.

Historia domeny sex.com sięga roku 1994, gdy kupił ją amerykański biznesmen Gary Kremen. Wrótce potem domenę ukradł oszust internetowy, Stephen Cohen, który przez kilka lat nieźle na niej zarabiał. Wreszcie, został jednak złapany, a domenę od Kremena kupił Escom [swoją droga: za 12-14 mln dolarów - dop.].

W sieci, która coraz bardziej opiera się na marketingu szeptanym i społecznościach, domena traci swoją dawną wartość. Ciekawe, czy i jak Clover Holdings skorzysta z nowego zakupu.