NajPraca.pl: o2.pl na rynku rekrutacyjnym

o2.pl wspólnie z GazetaPraca.pl uruchamia serwis ogłoszeniowo-rekrutacyjny najPraca.pl

http://NajPraca.pl to najnowszy projekt uruchomiony przez o2.pl, za pośrednictwem którego firma poszerza swoje portfolio witryn ogłoszeniowych (do którego należą m. in. najAuto.pl, najDom.pl, posrednio.pl).

Partnerem serwisu jest portal GazetaPraca.pl, z którego oferty pracodawców będą dostępne dla użytkowników najPraca.pl

NajPraca.pl: o2.pl na rynku rekrutacyjnym
W typowej dla o2.pl, surowej oprawie graficznej czekają funkcjonalności zarówno dla pracodawców jak i poszukujących zatrudnienia. Serwis jest dla wszystkich bezpłatny, nie posiada też żadnych ograniczeń.

Użytkownik po założeniu konta może m. in. tworzyć wiele wersji swojego CV, żeby później móc wybrać dopasowane CV dla konkretnej

firmy, ma możliwość komunikowania się z potencjalnymi pracodawcami przez system wiadomości, który tworzy oddzielny folder dla każdej firmy (tak aby wszystkie informacje były zorganizowane wokół poszczególnych pracodawców), a także obserwowania interesujących ogłoszeń poprzez dodanie ich do własnego schowka i kontrolowania statusu swoich zgłoszeń.

Pracodawca zaś może bezpłatnie dodawać dowolną liczbę ogłoszeń i przypisać kilka miejsc do każdego stanowiska (zostają one wtedy zaznaczone na mapie). Zarządzanie i komunikowanie się z użytkownikami odbywa się przez skrzynkę kontaktową, co pozwala utrzymać porządek podczas całego procesu rekrutacji. Pracodawca może szukać przyszłych pracowników poprzez darmową wyszukiwarkę CV.

Zarówno firma jak i osoba poszukująca pracy, mają do dyspozycji swoją wirtualną wizytówkę, przez którą można się skontaktować z pracodawcą. Wizytówka ta zawiera też spis wszystkich aktualnych ogłoszeń danej firmy.

Michał Brański, członek zarządu o2.pl jest przekonany, że platforma najPraca.pl powinna osiągnąć sukces zarówno w aspekcie zasięgowym, jak i reklamowym. Czy okres kryzysu jest właściwy dla uruchamiania projektu rekrutacyjnego? Biorąc pod model biznesowy serwisu (darmowe ogłoszenia, intuicyjne mechanizmy tworzenia CV) oraz spowolnienie gospodarcze, ten czas wydaje się dobry.

O prym lidera w kategorii "Praca" walczą obecnie serwisy: Pracuj.pl (1,15 mln real users wg grudniowego Megapanelu PBI/Gemius) oraz GazetaPraca.pl (1,02 mln).