Nagroda dla Linusa

Linus Torvalds otrzymał w kategorii „commerce” prestiżową nagrodę World Technology Awards, przyznawaną przez organizację World Technology Network.

Linusa Torvaldsa nagrodzono za prace nad Linuksem i model oprogramowania Open Source. W uzasadnieniu nagrody stwierdzono, że „jest to rewolucyjny sposób tworzenia oprogramowania”. Ponadto w uzasadnieniu napisano, że „Linux jest jednym z najważniejszych systemów operacyjnych, co najmniej tak ważnym jak UNIX i MS DOS”. Podkreślono także znaczenie systemu dla przenośnych urządzeń telekomunikacyjnych, serwerów internetowych, rozwoju Internetu oraz „wielu innych obszarów informatyki”.

Linus Torvalds pozostawił w polu takich finalistów konkursu jak Jeff Bezos, założyciel Amazon, Mari Matsunaga, który zaprojektował I-mode w NTT DoCoMo, oraz Tom Siebel, założyciel Siebel Systems.

W innych kategoriach nagradzano m.in.: w kategorii „technologie telekomunikacyjne” – Roberta Mecalf’a, wiceprezesa IDG (twórca Ethernetu i założyciel 3COM), „sprzęt” - Gordona Moore’a, współzałożyciela Intela. a rozrywki – założyciela Napstera, Shawna Fanning’a. Twórca Naspstera otrzymał również nagrodę w kategorii „przedsięwzięcie”.