Nadgorliwy MS AntiSpyware

Microsoft będzie musiał zrekompensować holenderskiej firmie Ilse Media straty, poniesione przez nią na skutek 'nadgorliwości' programu MS AntiSpiyware. Jak się okazało, 'antyszpiegowski' program Microsoftu blokował nie tylko spyware, ale także możliwość ustawienia jednego z należących do Ilse Media portali jako strony startowej przeglądarki.

Mowa tu o serwisie Startpagina (czyli 'strona startowa') - użytkownicy, którzy zainstalowali MS AntiSpyware, nie byli w stanie ustawić Startpagina w charakterze strony startowej przeglądarki - zamiast tego stroną startową Internet Explorer stawał się portal MSN.com.

Nic więc dziwnego, że przedstawiciele Ilse Media zaprotestowali - tym bardziej, że na holenderskim rynku Startpagina i MSN ostro konkurują. Firma zagroziła Microsoftowi procesem - koncern zgodził się wypłacić odszkodowanie w wysokości 10 tys. euro i usunąć błąd z MS AntiSpyware.

Więcej informacji o programie MS Antispyware można znaleźć w tekście "MS AntiSpyware - Microsoft poluje na szpiegów". O jego najnowszym wydaniu przeczytać można tutaj.