Nadchodzą aplikacje na Xboxa 360?

Choć Microsoft oficjalnie jeszcze niczego nie zapowiedział, to ich ogłoszenia rekrutacyjne sugerują, że konsola Xbox 360 już wkrótce może się wzbogacić o coś, co przypomina App Store znany z urządzeń Apple.

Nadchodzą aplikacje na Xboxa 360?
Serwis Gizmodo.com donosi, iż w sieci pojawiły się nowe ogłoszenia rekrutacyjne Microsoftu. Firma szuka "programisty posiadającego odpowiednią motywację do stworzenia przełomowych przeżyć multi-screen na platformę Xbox.". Osoba ta będzie odpowiedzialna także za dostarczenie na Xboxa 360 funkcjonalności znanych z Silverlight. Mają one być częścią kolejnej "wielkiej fali".

Czym jest ta wielka fala? Tego póki co nie zdradzono. Eksperci branżowi wskazują jednak na fakt, iż Silverlight napędza chociażby gry na platformie Windows Phone 7. Ogłoszenie może więc wskazywać, że niewielkie programy pojawią się także na stacjonarnej konsoli Microsoftu. Firma w chwili pisania tej wiadomości nie skomentowała jednak doniesień i domysłów dziennikarzy i ekspertów branżowych.

Nawet jeśli aplikacje zmierzają na Xboxa 360, to ich premiera może jeszcze być odległa. Kilka tygodni temu Microsoft udostępnił jesienną aktualizację oprogramowania swojej konsoli. Nie wprowadzała ona takich funkcjonalności, a na kolejny duży update przyjdzie nam zapewne poczekać przynajmniej kilka miesięcy.