Na żywo: Internet w Polsce - perspektywy rozwoju

Konferencja tygodnika Computerworld "II Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych" to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży telekomunikacyjnej. Co zwycięży - UMTS, WiMAX czy kabel? W jaki sposób dostawcy usług walczą o klientów? Czy internet stanie się telewizją? Czy treści w sieci pozostaną darmowe? To tylko niektóre z poruszanych zagadnień.

Na żywo: Internet w Polsce - perspektywy rozwoju
Wspólnie z uczestnikami konferencji będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie czy szerokopasmowy internet faktycznie dotarł już do Polski. Wśród prelegentów znajdą się liczni goście zagraniczni prezentujący doświadczenia dojrzałych rynków oraz przedstawiciele polskiego rynku internetowego i telekomunikacyjnego, decydujący o rozwoju "broadbandu" w naszym kraju.

"100 kanałów i nie ma co oglądać" - często słyszy się takie słowa. Receptą na to ma być personalizacja przekazu. To już nie tylko usługi "video on demand". Podczas konferencji opowiemy o takich internetowych "wynalazkach" jak webcasting, podcasting, screencasting i innych. Dzięki zaproszonym prelegentom dowiemy się także co jest motorem wzrostu usług szerokopasmowych - może są nim... serwisy erotyczne?

Wraz z zaproszonymi gośćmi podyskutujemy o tym, co można zrobić, żeby przyspieszyć budowę szerokopasmowej infrastruktury dostępowej i jaka jest w tym rola administracji. Przedstawimy wnioski płynące z doświadczeń związanych z ubiegłorocznym podpisaniem "Paktu na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do usług i sieci łączności elektronicznej w Polsce".

Na żywo: Internet w Polsce - perspektywy rozwoju
W tym roku wszyscy chętni będą mogli także zdalnie uczestniczyć w konferencji i śledzić obrady w sieci. Bezpośrednią transmisję wideo najciekawszych punktów obrad prowadzić będzie iTVP. Przekaz na żywo dostępny będzie pod TYM adresem. iTVP to projekt badawczo-rozwojowy, powołany i prowadzony przez TVP SA, w ramach którego powstaje platforma dystrybucji oferty telewizyjnej nadawcy. Przedstawiciele Telewizji Polskiej podczas forum przedstawią doświadczenia związane z tym projektem, nakreślą ponadto stan rozwoju telewizji interaktywnej na świecie.

***

Pełny program konferencji: TUTAJ