Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Na zarażenie wirusem wystarczy 12 minut

Ile wytrzyma w Internecie zainstalowany z pudełka system Windows? Po jakim czasie się ugnie? Przedstawiciele firmy Sophos twierdzą, że w ciągu pierwszych dwunastu minut różnej maści szkodniki są w stanie opanować połowę podłączonych do Sieci maszyn.

Wnioski takie wyciągnięto na podstawie analizy raportów z rozprzestrzeniania się szkodników w Internecie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ilość złośliwego oprogramowania ciągle rośnie.

Sophos utrzymuje, że w samej tylko pierwszej połowie 2005 roku na wolności pojawiło się prawie 8000 nowych wirusów. Wiele z nich nie było - jak to zdarzało się jeszcze kilka lat temu - wprawkami programistycznymi, lecz profesjonalnie napisanymi aplikacjami służącymi jednemu celowi: kradzieży pieniędzy. Nierzadko ich twórcami byli kryminaliści.

Zgodnie z badaniami firmy, gwałtownie przyrasta także ilość koni trojańskich. Większość z nich wykorzystywana jest tylnych furtek w komputerach ofiary. Maszyny takie stają się w ten sposób komputerami-zombie, wykorzystywanymi np. do przeprowadzania ataków DoS.