Na urlop przez Internet

Portal turystyczny VTrip.pl uruchomił system umożliwiający rezerwację i wykupienie poprzez Internet uczestnictwa w imprezach turystycznych.

Uruchomiony system oferuje przede wszystkim możliwość rezerwacji wybranych imprez turystycznych. Podobny system rezerwacji funkcjonuje od ponad roku w portalu wakacje.pl. Miesięcznie, według informacji podanych przez prezesa spółki zarządzającej portalem wakacje.pl, Michała Kaczorowskiego, dokonywanych jest średnio około 1000 rezerwacji.

Portal VTrip.pl oferuje natomiast ponadto, wspólnie z katowickim biurem podróży Gryf dokonanie transakcji za pomocą kart kredytowych. Opłaty on-line możliwe są dzięki porozumieniu z operatorem – firmą eCard. Wprowadzenie podobnej usługi, tyle że w porozumieniu z PolCardem rozważa także wspomniany portal wakacje.pl. Jednak według Michała Kaczorowskiego, jego portal odnotowuje raczej skromne zainteresowanie taką usługą i jej brak w zupełności nie blokuje rozwoju sprzedaży usług turystycznych.

Vtrip spodziewa się uzyskania za pośrednictwem swojego nowego systemu liczących się przychodów w sezonie zimowym 2001/2002.

Właścicielem portalu Vtrip.pl jest Agencja Mediów Interaktywnych AMP Media.