Na książkach elektronicznych można zarobić

Przychody Stephena Kinga ze sprzedaży powieści „The Plant” wyniosły ponad pół miliona dolarów. Większa część tej kwoty to zysk pisarza.

Stephen King poinformował, że zamierza kontynuować publikację swoich książek w Internecie. Nowych elektronicznych pozycji możemy się jednak spodziewać dopiero za rok lub dwa - pisarz bowiem musi wywiązać się ze swoich dotychczasowych zobowiązań wobec wydawców.

Wcześniej autor oświadczył, że zawiesza publikację w Internecie swojej ostatniej powieści „The Plant”. Powodem było notoryczne niepłacenie przez czytelników symbolicznego dolara za każdą kolejną część książki. Za ostatnią część powieści zapłaciło tylko 46% odbiorców.

Ostatecznie jednak przychód z udostępnienia powieści przekroczył kwotę 500 tys. USD. Wydatki na reklamę wyniosły 124 tys. USD, reszta to w większej części zysk autora. „Wydawcy nie dostali ani centa z tych pieniędzy” - pochwalił się pisarz. Wobec tego sukcesu Stephen King zamierza powrócić do elektronicznej publikacji książki, choć prawdopodobnie wyda ją już w całości, nie tak jak dotychczas w comiesięcznych odcinkach. Zaś całe przedsięwzięcie zostanie szczegółowo opisane od strony finansowej na jego stronach internetowych - ma to zachęcić innych pisarzy do publikacji bezpośrednio w Sieci z pominięciem tradycyjnych wydawców.