Na drodze bezpieczniej dzięki internetowi

W sieci pojawił się program szkoleniowy, który pomoże mało doświadczonym kierowcom jak i kierowcom nadmiernie pewnym siebie sprawdzić swoją wiedzę o ruchu drogowym oraz przetestować się w niebezpiecznych sytuacjach na drodze.

Szkolenie "Bądź bezpieczny na drodze" obejmuje kilka zagadnień: pierwsza pomoc, profilaktyka, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje na drodze, powtórka z kodeksu oraz rady rajdowca.

Obecni na prezentacji eksperci ruchu drogowego podkreślali, że program jest żywy i atrakcyjny, co jest określeniem nieco na wyrost. Całe szkolenie składa się ze 150 ekranów i trwa około 4 godzin.

Jeden z 150 ekranów szkolenia "Bądź bezpieczny na drodze"

Jeden z 150 ekranów szkolenia "Bądź bezpieczny na drodze"

Program został przygotowany według pomysłu prezesa eSynergii, firmy specjalizującej się w e-learningu przez zespół projektowy MyNetwork Polska. Sponsorem jest producent opon Good Year.

Internetowym patronem medialnym została Interia, na której stronach, pod adresem bezpiecznejdrogi.interia.pl można znaleźć szkolenie.

Statystyki z polskich dróg są jedne z najgorszych w Europie. Na 100 wypadków ginie 11 osób. W 2004 roku w ponad 50 tys. wypadków zginęło 5712 osób, głównie osób w wieku 18-24 lata. 14 mln osób ma w Polsce prawo jazdy.