Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Na drodze bezpieczniej dzięki internetowi

W sieci pojawił się program szkoleniowy, który pomoże mało doświadczonym kierowcom jak i kierowcom nadmiernie pewnym siebie sprawdzić swoją wiedzę o ruchu drogowym oraz przetestować się w niebezpiecznych sytuacjach na drodze.

Szkolenie "Bądź bezpieczny na drodze" obejmuje kilka zagadnień: pierwsza pomoc, profilaktyka, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje na drodze, powtórka z kodeksu oraz rady rajdowca.

Obecni na prezentacji eksperci ruchu drogowego podkreślali, że program jest żywy i atrakcyjny, co jest określeniem nieco na wyrost. Całe szkolenie składa się ze 150 ekranów i trwa około 4 godzin.

Na drodze bezpieczniej dzięki internetowi

Jeden z 150 ekranów szkolenia "Bądź bezpieczny na drodze"

Program został przygotowany według pomysłu prezesa eSynergii, firmy specjalizującej się w e-learningu przez zespół projektowy MyNetwork Polska. Sponsorem jest producent opon Good Year.

Internetowym patronem medialnym została Interia, na której stronach, pod adresem bezpiecznejdrogi.interia.pl można znaleźć szkolenie.

Statystyki z polskich dróg są jedne z najgorszych w Europie. Na 100 wypadków ginie 11 osób. W 2004 roku w ponad 50 tys. wypadków zginęło 5712 osób, głównie osób w wieku 18-24 lata. 14 mln osób ma w Polsce prawo jazdy.