Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Na Gwiazdkę: dobre prognozy dla e-sklepów i dla dziecinek

Według sondażu przeprowadzonego przez instytut badawczy YouGov na zlecenie Clearswift, 1/4 pracowników firm w Wielkiej Brytanii zamierza kupić tegoroczne prezenty świąteczne przez Internet.

23% badanych pracowników brytyjskich firm (próbka to 2000 osób) planuje kupić prezenty gwiazdkowe siedząc w pracy - przez Internet. Częściej w ten sposób sprytem, czy może lenistwem w kwestii zakupów świątecznych, wykazują się mężczyzni (27%) niż kobiety (17%). Najczęściej kupować w Internecie chcą młodzi pracownicy, od 18 do 29 lat - 28% z nich chce prezenty gwiazdkowe kupić przez Sieć.

Interactive Media In Retail Group (IMRG) ocenia, że Brytyjczycy wydadzą w tym roku 3,5 mld GBP na zakupy świąteczne w sieci. To oznaczałoby 40-proc. wzrost w porównaniu z rokiem ub.

Święta oznaczają też wzmożony ruch w Sieci. 25% respondentów zamierza wysłać życzenia świąteczne do przyjaciół i klientów za pośrednictwem kartek elektronicznych.