Na Allegro sprzedawcę ocenisz szczegółowo

W przyszłym tygodniu Allegro zmieni sposób oceny transakcji przez kupujących. Takie rozwiązanie do od wielu lat stosuje np. eBay.

Oprócz standardowego komentarza i oceny transakcji ("pozytywna", negatywna") kupujący na Allegro będą mogli wystawić sprzedawcy dodatkowe noty. Jakość sprzedaży będzie oceniana bowiem w 4 obszarach: zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze sprzedającym, czas realizacji zamówienia, koszt wysyłki.

W każdym z tych obszarów kupujący będzie mógł przyznać sprzedającemu od 1 do 5 gwiazdek. Jeśli zaznaczy mniej niż 5 gwiazdek, będzie mógł dodatkowo wybrać z listy powód swojego niezadowolenia z transakcji. Oceny sprzedaży będą anonimowe.

Gdy sprzedający zgromadzi minimum 10 ocen sprzedaży, ich średnia wyświetli się na jego karcie użytkownika. Sprzedawcom zostaną udostępnione też szczegółowe statystyki w "Moim Allegro".

Na Allegro sprzedawcę ocenisz szczegółowo

- "Dzięki ocenie sprzedaży szybko sprawdzisz wiarygodność i rzetelność kontrahenta. Dla sprzedających będzie to pomocne narzędzie, które pokaże, jakie obszary warto poprawić" - podało w komunikacie Allegro.

Bliźniaczo podobny do wprowadzonego przez Allegro system oceny stosuje już eBay. Szczegółowe oceny sprzedającego na eBay.pl różnią się właściwie tylko inaczej sformułowaną nazwą: zgodność przedmiotu z opisem, komunikacja, szybkość wysyłki, opłaty za wysyłkę i obsługę.