Na Allegro kupisz bez rejestracji i komentarzy

Od 23 listopada Allegro umożliwi zakupy niezarejestrowanym użytkownikom. Spółka chce w ten sposób dotrzeć do rynku osób, dla których zakładanie konta jest trudne oraz tych, którymi kieruje impuls zakupowy.

Na Allegro kupisz bez rejestracji i komentarzy
O Allegro.pl można mieć różne zdanie, ale z pewnością nie można powiedzieć, że serwis się nie rozwija. Po dopuszczeniu do platformy wesołej młodzieży przyszedł teraz czas na grupę niezarejestrowanych.

Najnowsza zmiana to umożliwienie dokonywania zakupów internautom bez założonego w allegro konta.

Z naszych obserwacji wynika, iż istnieje spora grupa Internautów, którzy nie kupują w serwisie Allegro, gdyż barierę stanowi dla nich mechanizm rejestracji konta. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i jednocześnie zachęcić ich do korzystania z naszych usług — tłumaczy Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro.

Dobrą wiadomością dla sprzedających obawiających się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania jest to, że przy zakupach bez rejestracji towar zostaje sprzedany dopiero w momencie zapłaty. Co więcej, dopóki kupujący bez konta nie zapłaci za przedmiot, jest on cały czas dostępny dla innych osób.

Ciekawe natomiast jest to, że niezarejestrowany użytkownik nie będzie miał możliwości wystawiania komentarzy po dokonanej transakcji, ani też ich otrzymywania. Komentarze będą jednak zapamiętywane przez system i w momencie, gdy użytkownik jednak zdecyduje się na rejestrację, będzie mógł skomentować zaległe transakcje.

Są też inne obostrzenia. Niezarejestrowani użytkownicy będą mogli kupować tylko poprzez Kup Teraz! w aukcjach z Płacę z Allegro. Dodatkowo do końca aukcji musi pozostać więcej niż jedna godzina.

Podobnie jak to zrobiono w przypadku kont junior, wszystkie aukcje dostępne dla użytkowników bez konta oznaczone będą symbolem. Oto i nowy znaczek do zapamiętania:

Na Allegro kupisz bez rejestracji i komentarzy

Nowy niezarejestrowany rynek

Swoim ruchem allegro upodabnia się do sklepów internetowych, które coraz częściej dają kupującym możliwość dokonania transakcji bez posiadania w sklepie konta.

- "Wprowadzamy do serwisu nową grupę klientów. Wśród nich znajdą się osoby, które odstrasza proces rejestracji lub chcą pod wpływem impulsu dokonać natychmiastowego zakupu. Szybkie i łatwe transakcje zachęcą je do kupowania w Allegro" - czytamy w komunikacie allegro.

Jednak czy osoby, dla których przejście przez formularz rejestracyjny było zbyt skomplikowane, będą umiały dokonać przelewu internetowego przez Płacę z Allegro? - Łatwiej jest poradzić sobie z obsługą Płacę z Allegro, gdy jest się już w trakcie procesu zakupowego. Poza tym są to osoby, które korzystały już z bankowości internetowej - mówi Patryk Tryzubiak, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w QXL Poland.

Serwis che przyciągną do siebie także osoby, które dotychczas kupowały na allegro bez założonego konta. Dogadują się one za sprzedawcą za plecami serwisu (np. numer konta bankowego wysyłany jest mailem).

Zmiana jest obligatoryjna dla wszystkich sprzedawców, co oznacza, że nie będą mogli oni wybrać, czy chcą lub nie chcą sprzedawać klientom niezarejestrowanym.

Mówi Łukasz Zych, Dyrektor Serwisów Transakcyjnych Grupy Allegro.

Bodźcem do wprowadzenia możliwości kupowania w Allegro - bez rejestracji, jest liczna grupa internautów, która z różnych powodów nie zakończyła procesu rejestracji konta.

Otrzymujemy wiele sygnałów, że osoby te są żywo zainteresowane zakupami na Allegro i przez Allegro. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że każda transakcja do 10.000 pln w Allegro jest objęta programem ochrony kupujących - co kupujący sobie cenią.

Cały czas pracujemy nad tym, by ułatwić proces zakupowy w naszym serwisie. To idea, która nam przyświeca - zakupy mają być łatwe, przyjemne, szybkie i wygodne. No i oczywiście bezpieczne. Zakupy bez rejestracji zdecydowanie spełniają te warunki. Sprzedający uzyskają ogromną grupę nowych, potencjalnych klientów. Taki produkt zdecydowanie pozytywnie wpłynie na ich obroty.