NY Times Digital coraz lepiej

Przychody New York Times Digital – internetowej wersji popularnego, amerykańskiego dziennika wzrosły w trzecim kwartale o 19,7%w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Związane jest to z wzmocnieniem e-reklamy oraz podpisaniem umów o współpracy z AOL oraz General Motors.

Przychody NY Times Digital z trzeciego kwartału wyniosły 21,8 mln USD. Przedstawiciele gazety są zadowoleni z wyniku. Podkreślają, że kondycja internetowego pisma jest coraz lepsza. Same przychody operacyjne podwoiły się w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku i osiągnęły rekordową wartość 5,7 mln USD.

O poprawie świadczy także fakt 20% wzrostu liczby zatrudnionych osób w NY Times Digital. Obecnie pracuje tam 12% więcej ludzi niż w zeszłym roku.

NY Times Digital w tym roku z kwartału na kwartał odnotowywał wzrost.

Przypomnijmy, że w drugi kwartale przychody zwiększyły się w porównaniu z pierwszym o 10,2%.

Konkurencyjny wydawca - Knight Ridder – właściciel tytułów „Akron Beacon Journal” i „the Lexington Herald-Leader” również poinformował o dobrych wynikach finansowych. W trzecim kwartale br. zanotował rekordowe przychody rzędu 21,5 mln USD. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku jest to wzrost aż o 51%. Przychody operacyjne wyniosły 5,4 mln USD.

Analitycy są zdania, że osiągnięcie dobrych wyników przez amerykańskie dzienniki online jest dobrą wiadomością dla całej branży pism internetowych.