NTT DoCoMo porzuca AOL

Japoński operator telefonii komórkowej NTT DoCoMo wycofał się z przedsięwzięcia joint venture z America Online. Sprzedane zostały udziały w AOL, najprawdopodobniej za cenę 40-krotnie niższą niż przy zakupie – podała agencja Reutersa.

NTT DoCoMo pozbyło się udziałów w AOL za ok. 4,09 mln USD. Tak skończyło się przedsięwzięcie joint venture założone 3 lata temu. W 2000 roku NTT DoCoMo zainwestowało w AOL 17 mld USD.

Poprzez wspólne przedsięwzięcie firmy miały świadczyć usługi dostępu do Internetu i treści internetowych zarówno dla osób korzystających z komputerów osobistych jaki i telefonów komórkowych.

Jak wskazują analitycy rynkowi, AOL będzie musiał uatrakcyjnić swoją ofertę, żeby utrzymać pozycję w branży. W tej chwili spora część użytkowników AOL migruje do dostawców, którzy oferują niższe ceny i szybki dostęp do Internetu.

America Online stała się własnością Time Warner w 2001 roku. Przez dwa lata medialny gigant nosił w nazwie słowo „AOL”. W tym roku postawił pozbyć się tej części nazwy.