Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

NOOK największym sukcesem Barnes & Noble

Firma Barnes & Noble podała, że e-czytniki z serii Nook to najlepiej sprzedający się produkt w ich historii. W czasie świąt świetne wyniki zanotowały także e-booki. W księgarni internetowej sprzedano ich więcej niż książek papierowych.

Popularny e-czytnik dostępny jest w trzech wersjach. NOOK 3G i NOOK Wi-Fi oferują dotykowe wyświetlacze w technologii elektronicznego atramentu. NOOKcolor dysponuje natomiast kolorowym wyświetlaczem dotykowym i działa na systemie Android.

Barnes & Noble podaje, że sprzedał już miliony egzemplarzy tych urządzeń i są one największym bestsellerem w prawie 40-letniej historii firmy. NOOKcolor, który ukazał się osiem tygodni temu, był też najpopularniejszym prezentem świątecznym firmy.

NOOKcolor stał się najpopularniejszym prezentem w czasie świąt, dla ludzi, którzy kochają czytać książki magazyny, gazety, książki dla dzieci i nie tylko - w pięknych i pełnych kolorach - powiedział William Lynch, prezes Barenes & Noble.

Firma podała również, że w czasie świąt osiągnęła bardzo dobry wynik sprzedaży e-booków. W księgarni Barnes & Noble w pierwszy dzień świąt rozeszło się prawie milion e-książek. Zakupione książki mogą być czytane na firmowych e-czytnikach i innych urządzeniach z aplikacją NOOK.