NOOK największym sukcesem Barnes & Noble

Firma Barnes & Noble podała, że e-czytniki z serii Nook to najlepiej sprzedający się produkt w ich historii. W czasie świąt świetne wyniki zanotowały także e-booki. W księgarni internetowej sprzedano ich więcej niż książek papierowych.

Popularny e-czytnik dostępny jest w trzech wersjach. NOOK 3G i NOOK Wi-Fi oferują dotykowe wyświetlacze w technologii elektronicznego atramentu. NOOKcolor dysponuje natomiast kolorowym wyświetlaczem dotykowym i działa na systemie Android.

Barnes & Noble podaje, że sprzedał już miliony egzemplarzy tych urządzeń i są one największym bestsellerem w prawie 40-letniej historii firmy. NOOKcolor, który ukazał się osiem tygodni temu, był też najpopularniejszym prezentem świątecznym firmy.

NOOKcolor stał się najpopularniejszym prezentem w czasie świąt, dla ludzi, którzy kochają czytać książki magazyny, gazety, książki dla dzieci i nie tylko - w pięknych i pełnych kolorach - powiedział William Lynch, prezes Barenes & Noble.

Firma podała również, że w czasie świąt osiągnęła bardzo dobry wynik sprzedaży e-booków. W księgarni Barnes & Noble w pierwszy dzień świąt rozeszło się prawie milion e-książek. Zakupione książki mogą być czytane na firmowych e-czytnikach i innych urządzeniach z aplikacją NOOK.