NKtalk - testy dla pół miliona internautów

Do końca roku wszyscy użytkownicy serwisu Nasza-Klasa będą mogli korzystać z komunikatora NKtalk. Dzisiaj portal udostępnił kilkutygodniową wersję testową dla pół miliona osób z Dolnego Śląska.

Portal nasza-klasa.pl udostępnił dzisiaj testową wersję nowego komunikatora - NKtalk. W testach bierze udział pół miliona osób. Prawdopodobnie do końca roku wszyscy spośród 13,5 miliona użytkowników NK otrzymają dostęp do tej nowej funkcji - zapewniają przedstawiciele najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce. Testy zostały zaplanowane na blisko 4 tygodnie. Ze względu na skalę projektu oraz strukturę zgłoszeń betatesterów zdecydowano się w pierwszej kolejności na udostępnienie nowej funkcji Użytkownikom z Dolnego Śląska.

Projektowanie nowego komunikatora NK trwa blisko od roku. Jednym z najważniejszych wyzwań dla działu technicznego portalu było zapewnienie szybkości i stabilności funkcjonowania komunikatora. NKtalk przeszedł pozytywnie wewnętrzne testy techniczne i funkcjonalne. Celem obecnie prowadzonych testów jest określenie wydajności systemu oraz zebranie uwag i propozycji ulepszeń od Użytkowników serwisu.

Z komunikatora Naszej-Klasy będzie można korzystać bezpośrednio na stronach NK, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

NKtalk - testy dla pół miliona internautów
NKtalk - testy dla pół miliona internautów
NKtalk - testy dla pół miliona internautów

Komunikator to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi wymiany informacji w sieci. Nie mogło go zabraknąć w największym polskim portalu społecznościowym. Dzięki niemu będzie można jeszcze łatwiej kontaktować się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Nie bez znaczenia jest również element edukacyjny całego projektu. Dzięki naszej-klasie.pl z nowym narzędziem będą mogły zapoznać się również osoby, które do tej pory nie wykorzystywały tego typu funkcji w Internecie. Myślę, że wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce to ważne zadanie naszej-klasy.pl - komentuje Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu & PR.

NKtalk to druga w tym roku funkcja NK pozwalająca komunikować się internautom w trybie rzeczywistym. We wrześniu portal wdrożył mikroblog Śledzik, platformę pozwalającą dzielić się ze znajomymi krótkimi, nieprzekraczającymi 250 znaków informacjami.

Źródło: Nasza-Klasa