NK.pl pokazuje statystyki za pierwszy kwartał 2012 roku

Na podstawie Megapanelu oraz statystyk Socialbakers i Hurtowni Danych NK ustalono, że 68 proc. aktywnych użytkowników NK.pl loguje się co najmniej raz w tygodniu. Jednymi z najaktywniejszych użytkowników są ci obecni na portalu krócej niż rok.

Według informacji opublikowanych przez portal użytkownicy korzystają z portalu najintensywniej pośród 16 najpopularniejszych polskich witryn internetowych. We wszystkich grupach wiekowych, niezależnie od płci, intensywność nie spada poniżej 50 proc. i w świetle opublikowanych badań, nowo zarejestrowani użytkownicy NK.pl są aktywniejsi niż ci świeżo dodani do Facebooka.

Dobre wyniki osiągnęło także NK mobile. Z wersji portalu dla urządzeń mobilnych korzysta ponad 1,3 miliona użytkowników miesięcznie (około 10 proc. wszystkich zarejestrowanych). Wersja light NK.pl teneruje 168 milionów odsłon miesięcznie, co daje około 7 milionów odsłon dziennie.

Jest to znaczący fakt z punktu widzenia nowej usługi NK.pl - EasyAd, panelu reklamy samoobsługowej dostępnej dla przedsiębiorców. Badanie miało na celu sprawdzenie jaki procent użytkowników naszej klasy loguje się częściej, niż raz w miesiącu.