NK.pl ma nową stronę logowania

Popularny serwis społecznościowy wprowadził nową stronę logowania dla wszystkich użytkowników. Tym samym, zakończył się proces przygotowywania, testowania i wdrażania odświeżonej i odchudzonej strony logowania NK.pl.

W styczniu informowaliśmy, że dwa projekty strony powitalnej są w fazie zamkniętych testów. Ich celem było wybranie finalnej wersji strony logowania, która miała zostać zaprezentowana wszystkim internautom. Doszło do tego w miniony czwartek.

W testach uczestniczyło 100 tysięcy osób, których aktywność badano przy użyciu techniki eyetracking oraz wywiadów z testerami. Metody te posłużyły do wybrania ostatecznego projektu. Celem zmian było uproszczenie strony logowania i ułatwienie dostępu do serwisu.

Obecnie strona powitalna pozbawiona jest mapy województw, wyszukiwarki szkół oraz innych elementów, które uznano za rozpraszające i zbyteczne. Oprócz dwóch obszarów reklamowych, strona zawiera praktycznie tylko pola logowania i rejestracji.

NK.pl coraz bardziej oddala się od swoich korzeni, czyli serwisu społecznościowego służącego do nawiązywania kontaktów z kolegami z czasów szkolnych. Teraz ma być uniwersalną platformą komunikacji między znajomymi - ich miejscem spotkań.