NK.pl już wkrótce na Androidzie

Nk.pl przygotowuje aplikację dla smartfonów z systemem Android, która pozwoli posiadaczom tego typu urządzeń korzystać z serwisu. W pracę nad aplikacją zaangażowana jest krakowska spółka technologiczna Mobile Experts.

Spółka Nasza Klasa wybrała partnera do budowy aplikacji mobilnych w wyniku postępowania ofertowego. Najważniejszymi kryteriami wyboru dostawcy były: elastyczność, wydajność i skalowalność zaproponowanej technologii. Nk.pl już wcześniej współpracowała z Mobile Experts w trakcie prac nad takimi produktami jak mobilny śledzik czy komórkowe wersje całego portalu.

"Chcemy, by nk.pl była dostępna przez komórki na wszystkich relewantnych platformach. Według comScore pod koniec 2010 roku liczba Użytkowników systemu Android w USA po raz pierwszy była wyższa od liczby Użytkowników iPhone'ów. Pokazuje to wyraźnie, że to jeden z najważniejszych systemów na rynku mobilnym." - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Usługi mobile są rozwijane oraz udostępniane dzięki dedykowanym aplikacjom, które wykorzystują autorską Platformę Usług Mobilnych (PUMA). NK.pl na smartfony z systemem Android mają się pojawić w trzecim kwartale 2011. W tej chwili z mobilnych aplikacji NK korzysta około 500 tysięcy osób każdego dnia.