Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

NEUTRON-IT przeciw o2 - kolejna odsłona konfliktu

Firma NEUTRON-IT, oskarżona przez Tlen o nieuczciwą konkurencję, rozważa wniesienie do sądu sprawy o kradzież swojego produktu.

Do redakcji Internetstandard.pl dotarł list od Piotra Jagielskiego, dyrektora handlowego z firmy NEUTRON-IT, w którym można przeczytać, że NEUTRON-IT rozważa wszczęcie procesu, ponieważ spółka Tlen wykorzystała wersję testową udostępnionej jej wtyczki do stworzenia własnego produktu.

W oświadczeniu można też przeczytać, że to nie firma Tlen poszukiwała wykonawcy tzw. wtyczki do komunikatora, lecz że to firma NEUTRON-IT wyszła z inicjatywą stworzenia odpowiedniego plug-in'u. Zaproponowała to nie tylko portalowi o2, lecz również innym polskim portalom na początku tego roku.

Członek zarządu o2.pl, Michał Brański uważa, że do tak postawionych zarzutów trudno się odnieść. "To śmieszne. Nie obawiamy się procesu. Tak naprawdę to, co robi NEUTRON-IT to odwracanie kota ogonem. Zrobienie wtyczki jest tak proste, że nie ma mowy o jakiejś kradzieży pomysłu. NEUTRON-IT chce przez taki zarzut zaciemnić obraz sprawy". Michał Brański przypuszcza, że cały konflikt będzie miał jednak finał w sądzie.

Wysunięcie zarzutu wobec o2.pl o kradzież pomysłu, to kolejny etap konfliktu o wtyczki do komunikatora Tlen. Na początku tygodnia dotarła do nas informacja, że Tlen żąda od NEUTRON-IT 500 tys. zł zadośćuczynienia za bezprawne posługiwanie się nazwą wtyczki podobną do nazwy produktu autorstwa Tlenu. Rozważa też wniesienie sprawy do sądu na podstawie artykułów kodeksu cywilnego o nieuczciwej konkurencji.