N1ckola w telewizji

W sobotę, 6 czerwca zostanie wyemitowany w telewizji TV4 pierwszy, specjalnie wydłużony i skompilowany, odcinek internetowego serialu "n1ckola". Telewidzowie śledzić będą losy tajemniczej bohaterki i jej przyjaciół do końca sierpnia.

Internetowy serialhttp://n1ckola.pl , który od 26 stycznia 2009 r. (do końca czerwca) oglądać można w sieci, zostanie przeniesiony na ekran telewizyjny.

Producenci serialu: Agora i A2 Multimedia na potrzeby telewizji przygotowali specjalnie wydłużone, 25 minutowe odcinki, będące kompilacją całej ponad stuczęściowej serii publikowanej w internecie. Na antenie TV4 ukaże się 13 odcinków, których emisja potrwa do końca wakacji. Premiera już 6 czerwca (o godz. 22.35).

Serial "n1ckola" oparty jest na licencji firmy EQAL, która stworzyła m. in. zagraniczne seriale internetowe "LoneleyGirl15" (łączna liczba odsłon wg danych producenta: 130 mln) i "KateModern" (łączna liczba odsłon: 60 mln). Sponsorami "n1ckoli" w modelu tzw. "branded entertainment" są: Microsoft, Polkomtel, Samsung, Hasbro. Maciej Wicha dyrektor serwisów informacyjnych i społecznościowych w Agora S.A w styczniowej rozmowie z Internet Standard powiedział, że już na starcie serial był rentowny. Witrynę n1ckola.pl w marcu br. odwiedziło 113 tys. użytkowników (real users).