Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MyTunes poszerza możliwości iTunes?

Niedługo po ukazaniu się na rynku wersji aplikacji iTunes przeznaczonej dla użytkowników Windows, pojawiła się niewielka aplikacja o nazwie MyTunes, rozszerzająca w specyficzny sposób funkcjonalność programu Apple'a. MyTunes umożliwia zapisanie na twardym dysku zasobów muzycznych udostępnionych w ramach sieci lokalnej przez innego użytkownika iTunes.

W iTunes istnieje funkcja pozwalająca na współdzielenie swoich muzycznych zasobów znajdujących w się w bibliotece, w ramach jednej sieci lokalnej. Oznacza to, iż każdy inny użytkownik iTunes może przeglądać udostępnione przez nas zasoby i słuchać ich. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości zapisu utworów na twardy dysk (słuchanie utworu odbywa się poprzez jego streaming). Niewielki program autorstwa studenta Billa Zellera o nazwie MyTunes rozwiązuje tą kwestię.

Wystarczy po jego zainstalowaniu podwójnie kliknąć na utwór w iTunes znajdujący się na innym komputerze, który chcemy pobrać na dysk, a natychmiast pojawi się on w okienku MyTunes. Tam należy ponownie wykonać operację podwójnego kliknięcia i wskazać miejsce na naszym dysku, w którym utwór zostanie zapisany. Intrygujący wydaje się być fakt, iż osoba od której pobieramy utwory nawet nie musi o tym wiedzieć, ponieważ obecność MyTunes w sieci pozostaje niezauważona.

Wraz z pojawieniem się aplikacji rozgorzała dyskusja nad kwestią legalności MyTunes. Na stronie internetowej autora została zamieszczona informacja ostrzegająca przed pobieraniem aplikacji w przypadku, gdybyśmy chcieli ją wykorzystać do pogwałcenia praw autorskich w jakikolwiek sposób. Bill Zeller - twórca MyTunes podkreśla, iż zdaje sobie sprawę z możliwości wykorzystania swojego programu w nielegalny sposób. Dodaje jednak, że odpowiedzialność związana z niewłaściwym wykorzystywaniem programu spada nie na konstruktorów lecz na jego użytkowników.

Jak do tej pory ani koncern Apple, ani stworzyszenie RIAA nie kontaktowało się z Zellerem w sprawie MyTunes. Program dostępny jest jedynie dla posiadaczy systemu Windows.

Więcej informacji o programie: http://www.drunkenaardvark.com