MySpace w 2008: 800 mln USD przychodów

Fox Interactive, oddział News. Corp, który jest właścicielem MySpace miał 550 mln USD przychodu i 10 mln USD zysku w zakończonym 30 czerwca roku podatkowym. W 2008 r. spółka prognozuje przychody na poziomie 800 mln USD. MySpace.com ma ponad 140 mln użytkowników miesięcznie, którzy generują nawet 4,3 mld odsłon dziennie.

Tak dobry wynik Fox Interactive przerósł oczekiwania News. Corp. Firma prognozowała, że przychody wyniosą 500 mln USD.

Źródłem wyniku Fox Interactive jest m.in. współpraca pomiędzy MySpace.com a Google. Firma z Mountain View dostarcza narzędzia wyszukiwawcze do tego największego na świecie serwisu społecznościowego. -Nie tak dawno, zaledwie 2 lata temu, wielu uważało, że zakup MySpace jest bezsensowny- komentował wyniki Rupert Murdoch CEO News Corp.

Według danych comScore. serwisy Fox Interactive miały w kwietniu 147,76 mln użytkowników i były na 7 miejscu najczęściej odwiedzanych witryn na świecie.

Murdoch podał, że w serwisie MySpace.com dziennie generowanych jest nawet 4,3 mld odsłon.

Analitycy twierdzą, że Fox Interactive w roku podatkowym 2008 może mieć przychody na poziomie 1 mld USD.

Murdoch wspominał także o zakupie DowJones, dzięki któremu portfolio serwisów internetowych Fox Interactive poszerszy się o takie witryny jak WSJ.com, Barrons.com czy Marketwatch.com.

Fox Interactive jest jedną z firm należących do koncernu News Corp. Ruperta Murdocha. Działalność Fox Interactive to przedsięwzięcia związane z mediami cyfrowymi, spółka jest właścicielem serwisów GameSpy.com, FoxSports.com, NYPost.com, jednak za gros przychodów odpowiedzialny jest MySpace.com.