Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

MySpace stawia na sprzedaż niezależnej muzyki

Serwis społecznościowy MySpace poinformował, że za jego pośrednictwem dostępne będą utwory prawie 3 mln niezależnych zespołów. Piosenki będą sprzedawane na stronach serwisu i stronach fanów grup muzycznych. Nie ustalono jeszcze stawki za dystrybucję plików.

MySpace ma ambicję stać się jednym z największych sklepów z cyfrową muzyką.

Właściciele zachęcają użytkowników serwisu do niepodpisywania kontraktu z wytwórnią muzyczną, ale rozpoczęcia bezpośredniej sprzedaży za pośrednictwem MySpace. W tej chwili zgodziło się na to prawie 3 mln niezależnych zespołów.

Nie ustalona została jeszcze stawka za dystrybucję pliku. Wiadomo za to, że muzyka będzie sprzedawana w formacie mp3 (bez zabezpieczeń kopiowania).

Właściciele MySpace szacują, że z serwisu społecznościowego korzysta ok. 106 mln użytkowników z całego świata. Muzyczny sklep z niezależną muzyką ma być dużą konkurencją dla iTunes.

Źródło: agencja Reutera