MySpace połączy się z Vevo?

Podobno News Corp. rozmawia z serwisem muzycznym Vevo.com w sprawie oddania mu kontroli nad, niegdyś bardzo popularnym, MySpacem. W zamian, firma miałaby otrzymać udziały w nowo powstającym przedsięwzięciu, które będzie efektem połączenia się tych dwóch serwisów.

News Corp. stara się odzyskać część pieniędzy zainwestowanych w MySpace'a

Polecamy:

Zobacz też:

Pod koniec lutego 2011 roku News Corp. rozpoczęło proces sprzedaży MySpace'a. Jego przeprowadzenie zlecono bankowi inwestycyjnemu Allen & Company. Mimo zmiany wizerunku i charakteru serwisu oraz zwolnienia połowy pracowników na początku roku, ciągle traci on popularność i nie spełnia oczekiwań właściciela, który zakupił go w 2005 roku za 580 mln dolarów.

Bloomber.com podał, że News Corp. rozmawia w sprawie sprzedaży MySpace z serwisem muzycznym Vevo.com. Jest on odwiedzany 45 mln razy miesięcznie, a są to tylko wejścia z USA i Kanady, gdyż na razie to jedyne kraje, w których jest dostępny. Stanowi on współwłasność kilku wytwórni fonograficznych i firm medialnych, a dokładniej Universal Music Group, Vivendi SA, Abu Dhabi Medi Co. oraz Sony Music Entertainment.

MySpace i Vevo.com miałyby się połączyć, a ten drugi przejąłby kontrolę nad ich wspólnymi działaniami. W zamian za odstąpienie praw do swojego serwisu, News Corp. otrzymałby udziały w nowo powstającym przedsięwzięciu.

Rozmowy między firmami nie oznaczają jednak, że do zawarcia umowy musi dojść. MySpace ciągle traci popularność, ale mimo to ma ponad 60 mln odwiedzin miesięcznie. Również inne firmy i fundusze kapitałowe są nim zainteresowane. News Corp. będzie starał się odzyskać jak najwięcej pieniędzy, które zainwestowało w serwis.