MySpace łączy siły z Facebookiem

Nie możesz go pokonać? Dołącz do niego. Najwyraźniej taka myśl pojawiła się w głowach przedstawicieli serwisu MySpace, którzy ogłosili, że ich serwis połączy siły - przynajmniej w pewnym stopniu - z Facebookiem.

Przedstawiciele MySpace i Facebooka zapowiedzieli rozpoczęcie programu "Mashup with Facebook". Ma on na celu dostarczenie użytkownikom MySpace funkcjonalności znanych z najbardziej popularnego serwisu społecznościowego.

Dzięki Facebook Connect można importować dane ze swojego profilu użytkownika do konta posiadanego w MySpace. Po wykonaniu tej czynności, informacje przesyłane nam w tytułowym serwisie obejmą nasze ulubione tematy z Facebooka. Jeśli więc lubimy w nim Marylę Rodowicz, to po przeniesieniu zainteresowań do MySpace, będzie on wysyłał nam wiadomości, aktualizacje na o niej. Nowa umowa sprawi też, że dobrze znany przycisk "Lubię to" pojawi się także w społecznościowym serwisie muzycznym. Treści lubiane przez nas w MySpace będą eksportowane do naszego profilu w Facebooku.

Nowe funkcjonalności są już dostępne na łamach MySpace. Czy to wystarczy jednak, by powstrzymać odpływ użytkowników z tego serwisu?