MySpace już oficjalnie w Polsce

Warto zwrócić uwagę na fakt, że premiera polskiego MySpace przypadła na dosć nie atrakcyjny dla wszelkich debiutów okres zapaści na rynkach finansowych. Autorzy projektu zgodnie przekonują jednak, że serwis cieszy się niesłabnąca popularnością i że nieustannie przyciąga nowych artystów i użytkowników. - "Dołączyło do nas już ok. 10 tys. polskich artystów, te liczby świadczą same za siebie" - przekonuje Jarek Szubrycht. Na stwierdzenie, że dwaj giganci doby internetu, Yahoo i eBay (patrz: Yahoo może zwolnić nawet ponad tysiąc pracowników i eBay zapowiada akwizycje i zwolnienia) obcinają w ostatnim czasie zatrudnienie, stwierdził z przekąsem - "Nie od nas to zależy - jak będą musieli, to nas rozwiążą".

Rejestracja w Kuyavia-Pomerania

Okazuje się, że pomimo iż miała już miejsce oficjalna premiera serwisu na polskim rynku, autorom nie udało się wyeliminować wszystkich błędów ze strony. MySpace Polska działa już w wersji ostatecznej ale podstrona, na której dokonuje się rejestracji nowego użytkownika, wciąż pozostaje w wersji beta (fakt ten uwieczniliśmy na fotografii). Dodatkowo, oczom użytkownika, który chce (w związku z rejestracją) określić z jakiego województwa pochodzi, ukazują się nie przetłumaczone na polski obszary geograficzne. Mamy tu więc do wyboru Greater Poland, Lesser Poland czy Kuyavia-Pomerania.

MySpace już oficjalnie w Polsce

Rejestracja do serwisu wciąż odbywa się w wersji beta

Jednym z głównych kanałów promocji MySpace na polski rynek mają być imprezy artystyczne realizowane w świecie rzeczywistym. Najważniejszym wydarzeniem, w które obecnie angażuje się MySpace Polska jest Secret Show, koncert inaugurujący oficjalny start polskiej wersji serwisu. Dziś w Warszawie na pierwszym polskim Secret Show zagra Marika, gwiazda polskiej sceny dancehall. Aby wziąć udział w koncercie, fani muszą zarejestrować się w MySpace i dodać do listy przyjaciół profil MySpace Secret Shows Polska. Więcej informacji o wydarzeniu, w którego organizację zaangażowane jest również EMI Music Poland, można znaleźć na tej stronie.

MySpace posiada w tej chwili 31 lokalnych wersji serwisu (m.in. Francja, Niemcy, Australia, Irlandia) w 15 wersjach językowych. Serwis jest częścią Fox Interactive Media Inc.