Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Muzyka z automatu

Firma Inspired Broadcast Networks przygotowuje się do zainstalowania w Wielkiej Brytanii blisko 8 tys. 'muzycznych kiosków' - czyli automatów, w których będzie można kupić piosenki i od razu skopiować je do pamięci odtwarzacza audio lub na kartę flash.

Automaty umieszczane będą w najróżniejszych miejscach publicznych - m.in. pubach i klubach. Na początku - już w najbliższą środę - część urządzeń zostanie uruchomiona w ramach testów. Wiadomo już, że automaty wyposażone będą w złącza USB i FireWire, a także w czytniki kart pamięci flash. Nie poinformowano za to, w jakim formacie będzie udostępniana muzyka i czy pliki będą w jakikolwiek sposób zabezpieczone przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Nie podano też na razie ceny pojedynczego pliku.

Inspired Broadcast Networks nawiązała już współpracę z firmami Entertainment UK, Woolworths Group oraz EMI Music - zajmą sie one dostarczeniem muzyki. Przedstawiciele IBN zapowiadają, że 'muzyczne kioski' będą bardzo proste w obsłudze - tak, by nawet osoby niezbyt biegłe w obsłudze komputera nie miały problemów z kupowaniem muzyki.