Muzyka w porcjach

EMusic.com ograniczy dostęp do zasobów muzycznego skarbczyka – obecni użytkownicy będą mogli pobrać jedynie określoną przez wysokość abonamentu ilość plików i ani jednego więcej.

EMusic to serwis przeznaczony dla posiadaczy Macintoshy. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu jego użytkownicy mają dostęp do muzycznych zasobów, które mogą pobrać z Sieci. Niedawno przedstawiciele EMusic poinformowali internautów, że zmieniają zasady funkcjonowania serwisu. Do 8 listopada będzie można wykupić miesięczny dostęp do zasobów za 9,99 USD, ale w jego zakresie użytkownik będzie miał prawo pobrać jedynie 40 plików muzycznych.

Ci, których apetyty muzyczne są o wiele większe, za cenę 50 USD za miesiąc będą mogli pobrać 300 piosenek. Przedstawiciele EMusic wierzą, że ta oferta wyda się atrakcyjna dla użytkowników, bo w przeliczeniu wysokości abonamentu na jeden utwór, pojedyncza piosenka będzie kosztować tylko 16 centów.

Dodajmy, że serwis EMusic przejmuje w tej chwili koncern Vivendi Universal przez jedną ze swoich spółek - Dimensional Associates.

Więcej informacji:

http://emusic.com