Muzyka w jakości CD z Internetu

Firma MusicGiants planuje uruchomienie internetowego sklepu muzycznego, w którym będzie można zakupić pliki w jakości CD. Premiera serwisu ma nastąpić latem tego roku.

Muzyka w jakości CD z Internetu

MusicGiants - strona główna

Szefowie MusicGiants zamierzają obalić tezę, że ludzkie ucho nie dostrzega różnicy w jakości pomiędzy dźwiękiem z płyty kompaktowej a dźwiękiem skompresowanym o bitrate wyższym niż 192 kbps. Muzyka ma być sprzedawana w bezstratnym formacie opracowanym przez Microsoft. Pliki w wysokiej jakości, zapisane w bezstratnym formacie, będą jednak wymagały dużej przestrzeni dyskowej.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że zawarli już umowy licencyjne z największymi wytwórniami płytowymi. Za pojedynczy utwór trzeba będzie zapłacić 1,29 USD, możliwe sa także płatności w formie abonamentu w wysokości 50 USD za okres jednego roku.

Dodatkowo, firma planuje dystrybucję urządzeń peryferyjnych - klawiatury komputerowej i myszy - skonstruowanych specjalnie pod kątem łatwiejszej nawigacji po witrynie sklepu. Dla prawdziwych audiofilów przygotowana zostanie oferta urządzenia SoundVault, przypominającego nieco odtwarzacz CD, ale o bardziej zaawansowanych możliwościach. Utwory będzie można pobierać bezpośrednio do urządzenia, z pominięciem peceta. Ale uwaga: SoundVault ma kosztować... 9,5 tys. USD.

Testowa wersja serwisu dostępna jest pod adresemhttp://musicgiants.com.

Więcej informacji: BusinessWeek.