Muzyka w Sieci przenosi się do komórek

Przedstawiciele francuskiej firmy Musiwave informują, iż w najbliższych dniach zostaną przez nich pozyskane licencje na zasoby czterech największych wytwórni muzycznych, co umożliwi im rozpoczęcie sprzedaży muzyki posiadaczom telefonów komórkowych.

W przyszłym roku Musiwave, który oferuje już od jakiegoś czasu muzykę abonentom sieci Vodafone w 7 europejskich krajach, poszerzyć ma bibliotekę dostępnych utworów do rozmiarów porównywalnych z internetowymi sklepami muzycznymi Apple, czy też Sony.

Według przedstawicieli Musiwave, obecnie dostępne jest około 150 tysięcy utworów. Do czerwca 2005 roku, muzyczna biblioteka Musiwave ma się rozrosnąć do 500 tysięcy plików, zaś do końca roku - nawet do miliona.

Abonenci sieci Vodafone, będą mogli zakupić i pobrać te pliki na swoje telefony komórkowe we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Usługa docelowo ma zostać rozszerzona również na inne kraje. Musiwave chce także wejść na rynek amerykański w 2005 roku.

Amerykański rywal Musiwave - Melodeo - również czyni starania o pozyskanie odpowiednich licencji. Przedstawiciele firmy poinformowali w ubiegłym tygodniu o umowie z Warner Music Group i planach uruchomienia muzycznego sklepu dla 'komórkowców' w Hiszpanii. O wejściu zakupów cyfrowej muzyki na rynek komórek myśli również Apple.

Więcej informacji: http://www.musiwave.net