Muzyka od Plusa

Firma Polkomtel SA (operator sieci Plus GSM) we współpracy z firmą E-muzyka uruchomiła internetowy sklep z muzyką w formacie MP3 i klipami wideo. W przeznaczonym dla użytkowników sieci Plus GSM serwisie znajdziemy w tej chwili kilkaset plików MP3 - głównie muzykę dance oraz hip-hop. "Powstanie kolejnego internetowego sklepu muzycznego to dobry sygnał - oznacza to, że rynek się normalizuje, jest popyt na muzykę online, zaś wytwórnie otwierają się na ten model dystrybucji" - mówi Tomasz Szlagowski, szef serwisu iPlay.pl.

Każdy z dostępnych na stroniehttp://www.mp3.plusgsm.pl plików MP3 i teledysków kosztuje 2,44 zł - opłatę za pobranie uiszcza się poprzez wysłanie wiadomości SMS. W serwisie znaleźć w tej chwili można kilkaset plików artystów współpracujących z wytwórniami UMC Records oraz Magic Records. "W najbliższym czasie katalog nagrań powiększy się do 5 tys. plików. W naszym serwisie pojawią się wtedy także inne gatunki muzyczne" - zapewnia Elżbieta Sadowska, rzeczniczka Plus GSM.

Oferowana w serwisie muzyka dostępna jest postaci niezabezpieczonych plików MP3 - można je odtwarzać na komputerze, a także przenośnych i stacjonarnych odtwarzaczach MP3. Możliwe jest również nagranie plików na płytę CD.

"Powstanie kolejnego internetowego sklepu muzycznego to dobry sygnał - oznacza to, że rynek się normalizuje, jest popyt na muzykę online, zaś wytwórnie otwierają się na ten model dystrybucji. Trudno mi na razie postrzegać propozycję Polkomtela jako poważną konkurencję dla www.iplay.pl - po pierwsze serwis ten skierowany jest do zupełnie innej grupy użytkowników, po drugie zaś - w naszej ofercie znaleźć można już ponad 220 tys. plików" - tłumaczy Tomasz Szlagowski, szef serwisu iPlay.pl.

Jego zdaniem, potencjalną słabością serwisu Plusa jest fakt, iż oferuje on muzykę w postaci niezabezpieczonych plików MP3 - "Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka forma jest najwygodniejsza dla klientów - trzeba jednak pamiętać o tym, że największe wytwórnie fonograficzne - tzw. Wielka Piątka - dla których nagrywa zdecydowana większość najpopularniejszych artystów, nigdy nie zgodzą się na dystrybuowanie ich muzyki bez żadnych zabezpieczeń" - wyjaśnia Tomasz Szlagowski.

Więcej informacji:http://www.mp3.plusgsm.pl .

Więcej informacji na temat polskich sklepów muzycznych można znaleźć w naszym wątku tematycznym "Polskie sklepy muzyczne online".