Muzyka dla komórek

Brytyjska firma O2 poinformowała na targach CeBIT o planach uruchomienia nowej usługi, która pozwoli użytkownikom telefonów komórkowych na pobieranie utworów muzycznych oraz gier. Gry będzie można uruchamiać na telefonie, zaś do odtwarzania piosenek niezbędna będzie komórka lub podłączony do niej odtwarzacz plików audio.

Przedstawiciele O2 poinformowali, że "muzyczna" część usługi będzie nosić nazwę Music-Pack. Oprócz muzyki i gier w serwisie dostępne będą m.in. tzw. tapety oraz wygaszacze ekranów dla telefonów komórkowych. O2 podpisała już umową o dostarczaniu kontentu z wytwórnią muzyczną BMG (nagrywają dla niej m.in. Pink, Dido oraz The Strokes), a także stacją MTV. Rzecznik firmy nie poinformował co prawda, w jakim formacie będą dystrybuowane pliki audio, zapowiedział jednak, że będą one zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem.

Druga część oferty, Games-Pack, przeznaczona będzie dla miłośników gier komputerowych - będą oni mogli dzięki niej pobierać na swoje telefony odpowiednio skonwertowane, nowe i klasyczne . Cennika oraz dokładnego terminu uruchomienia Music-Pack i Games-Pack na razie nie podano.